Çarşamba, Mart 12

Liverpool finale gider

Dün akşam Meazza'da İnter'i yine yendiler.Zaten ilk maçda oynadıkları futbol herşeyi anlatıyordu.Rafa Benitez ŞL'de çok daha farklı motive diyor takımını.Dün Gerrard Torres pek etkili görünmediler ama takımda 3 tane öyle güzel işler yapan oyuncu var ki bunlara Liverpool taraftarı şükran borçlu.
Birinci sırada kaptan Sami var.
Sezon başı herkes onu biraz daha düşük bir lige gidip hem bol para hem daha az yorulacağını düşünüyordu.Ama O bırakmadı takımını.Bu yıl eski yıllara göre biraz daha yavaş ama inanılmaz zeki ve mücadeleci bir oyun sergiledi dün akşam.
İkincisi ise hemen sağındaki Carragher.
Futbol hayatı boyunca başka bir takımın formasını sırtına geçirmedi.Yıllarca yedekde bekledi ama asla tavır yapmadı.2005 deki ŞL şampiyonluğunda önemli payı var.Ama asıl takdir edilmesi gereken konu şu.Bu adam defansın her yerinde üst düzey bir performans sergiliyor.Dün de epeydir oynamadığı(sanırım 1 yıldan uzun) sağ bekte görev yaptı.İnter oradan gelemedi kaleye.Htta İbo çok kaçtı onun yanına eksik yakalrım teke tekte geçerim diye ancak yapamadı.
Üçüncü isim ise Dirk Kuyt.
O diğerleri kadar eski değil ama takımda oynamadık yer bırakmadı.Forvet olarak transfer edildi ama zamanla Rafa onda farklı özellikler gördü ve oynattı.Dün sağ açık gibi oynadı.yeri geldiğinde solda,ortada,forvette her yerde oynayabiliyor.
İşte rafa'nın sırrı burada.Daha yeni alınan Skertel bile muntazam oynadı.Çünkü oturmuş bir sistem var ve bu sistem ŞL için çok çok ideal.Liverpool United hariç kim gelirse gelsin finale kadar yürür.Oradada asla yalnız olmayacağı için kupayı tekrar kazanma ihtimali yüksek
.

Hiç yorum yok: