Pazartesi, Aralık 3

Korkutuyoruz


Çok zor bir deplasmanı alnımızın  akıyla kayıpsız geçtik çok şükür. Orduspor ligimizin çetin deplasmanlarından, son haftalarda sallansalarda iyi yerlerde bitireceklerdir ligi. Takımımızın oyundaki lideri Fernandes'in yokluğunda nasıl bir oyun  sergileneceği merak konusuydu. Fernandes'in halefi olarak görünen Oğuzhan'ın ne kadar beklentileri karşılayıp karşılayamıyacağı ayrı bir merakla beklenen konuydu.

Beşiktaş ve Orduspor beklentilerin dışında oyun oynadılar diyebiliriz. Beşiktaş ve Orduspor'un karşılıklı akınlarıyla bol pozisyonlu bir maç beklerken, sanırım Beşiktaşın oyundaki tutumu nedeniyle rakipte pozisyon bulamadı. Tek buldukları pozisyonda Gol oldu. Bir çok pozisyon yakalayıp pozisyon vermek yerine az pozisyon verip az pozisyonla sonuca gittik. Az pozisyon verilmesi hoş fakat az pozisyon bulmak hoş olmuyor. Alıştı bir kere bünye hep öyle olsun istiyor. Fernandes varken bol pozisyon yokken az pozisyon sanırım takviyesiz bu iş böyle yürüyecek.

Fernandes'in yokluğunda Oğuzhan öne çıkmadı değil fakat Toraman ayrı bi kalitedeydi. Defans önü tüm becerilerini gösterdi, top kesti, top çaldı, top çıkardı. Komple bir orta alan performansı diyebiliriz buna. Oğuzhan'ın golü kalite, Olcay'ın performansı üzücüydü. Uğur Boral bildiğimiz gibi kendisinden çok farklı bişey beklemek haksızlık...

Liderle aramızda 1 puan var, takım içi arkadaşlık, dayanışma bu teknik heyet sayesinde. Sezon başı ilk 10'a giremez diyenleri, Samet Aybabayı 5 haftalık görenleri arıyorum... Devre arası sağlam takviyeler yapılabilirse hiçbirşey sürpriz olmaz, havaya girmeden sağlam adımlarla ilerlemeye devam. Eskişehir maçı çok zor olacak, 3 haftada 3 galibiyet resmi baya bi değiştirir.

Toraman'ın golüne değinmeden olmaz. Bence ofsayt değil, Ersan'ın teması yok. Ben böyle gördüm. Erman Toroğlu'da  böyle diyor. Diğer yorumları takip edicem. Gol ofsayt ise bu gol EYYAM dan değil hatadan kaynaklanmıştır. Bu da her takımın başına gelebilir, gelmiştirde. @alpertrgt1

4 yorum:

aksilaz dedi ki...

Son paragraf büyük bi çelişki :)

2. hafta burak pozisyonuna penaltı diyen hakem yorumcularıda vardı. Dediğim gibi Tüpçü derinden ve iyi çalışıyor size.

ryan o'reily dedi ki...

anladıysam arabistan güzeli olayım :D yani???

aksilaz dedi ki...

Yanisi başlarda çok ağladınız ve çıngar çıkardınız. Tüpçüde ağzınıza birer kaşık bal çalıyor şuan.

ryan o'reily dedi ki...

size göre öyle olabilir, saygı duyuyorum.