Salı, Temmuz 12

Öyle Futbola Böyle Başkanlar Yakışır"Bizim elimizde Futbol Federasyonu olarak bir delil yok. Delil olmadan da bir karar vermemiz mümkün değil. Bu nedenle savcı iddianame verip delilleri görene kadar bir karar almamız mümkün değil.

Bu işlere karışanları ömür boyu futboldan men etme hakkımız var. Biz de en ağır cezaları vereceğiz. Ama kişisel görüşüm kurumlarla kişileri karıştırmamak gerektiği yönünde. Bir üst mahkemeden de tutuklama kararı çıktığı taktirde biz de disiplin soruşturmasını başlatacağız. Şunu karıştırmamak lazım. Bu işin içinde sadece Fenerbahçe yok. 6-7 tane daha kulüp var. İki tane daha büyük kulüp var. Bizim elimizde sihirli değnek yok. Herkesi memnun etmemiz mümkün değil.

Elimizde delil yok. Biz emmniyetten ve savcıdan sadece bilgi aldık. Hiç belge görmedik. Soruşturmanın tamamlanması için bizim bir süre vermemiz mümkün değil. Karar almamız için savcının iddianame vermesi ve bizim de delilleri görmemiz gerekli.

Bir kişi çıkıp rakip takımın oyuncusu ile anlaşma yaparsa bundan tüm kulübü srumlu tutmak sizce ne kadar doğru? Kişisel görüşüm, kurumları kişilerden ayırt etmek lazım. Ama tabii ki statülerin ve yasaların dışına çıkmamız mümkün değil. Bir şekilde yasalara uygun karar almamız lazım.

"Ben hukukçu değilim. Ama şimdi savcının kişiler hakkında verdği bir iddianame var. Ama biz iddianameyi bir bütün olarak görmek istiyoruz. Şimdi tutuklanan yöneticiler varç Yarın öbür gün yenilerinin olmayacağını nereden bilebiliriz. Onları görmeden bir karar vermemiz ne kadar doğru olur.


Biz hangi kulüplerin bu işin içinde olduğunu biliyoruz. Kulüplerin isimlerini biliyoruz. Hiç ismi geçmeyen kulüp de var bu işin içinde. Ama şu anda size söylemem mümkün değil.


Üç tane hakemin bu soruşturmanın içinde olduğuna dair benim bir bilgim yok.

Evet daha önceki açıklamalarımda "Durum çok vahim, yargı kararını beklemeden, karar vereceğiz" dedim. Ama şimdi de tersini söylemedim. Durum değişmedi. Yargı kararını beklemeden karar vereceğiz. İddianameyi bekleyeceğiz.

Hastanede Aziz Yıldırım'ı yaptığımız ziyaret tamamen insani bir ziyarettir. Aziz Yıldırım bir kulüp başkanıdır, benim de kulübümün başkanıdır. Kendisini ziyaretim tamemen insanidir. Bu ziyarette de kendisine geçmiş olsun dedim, başka da bir şey konuşulmamıştır. "

Ayrıca klüpler birliği olarak ve 18 takımın tümünü kapsayarak yapılan rezalet açıklamanın manası şudur :

Para için türk futbol geleceğini bile satabiliriz. Yazıklar olsun. Taraftarı olduğum Galatasaray'ın bu rezalet kararın içinde olmasını sağlayan kim varsa kafasını kuma gömen deve kuşundan farksız gözümde. Yıllardır bir orta oyunu seyretmişiz. Bu saatten sonra stadlara gidip yada evde tv başında Türkiye ligini takip eden ahmaktan başka birşey değildir. Endüstriye futbol denilen "yavşak düzen" onuru, asaleti bütün güzel kavramı silip götürmüştür. Türk futbolunu kurtarabilecek tek isim UEFA maalesef. İngilizlere verilen cezanın iki katını hakediyoruz.

Mahkeme cezaları açıkladıktan sonra ne yapacaklar çok merak ediyorum. Lig oynanırken kümemi düşerecekler takımları. Son sozüm pislik üreten ve pislikten beslenen fenerbahçe kulübü er geç o pislik içinde boğulacaktır.

Hiç yorum yok: