Pazar, Eylül 13

Taçsız Kral Metin Oktay


2 Şubat 1936 - 13 Eylül 1991

1957 yilinda Fenerbahçe ikinci başkanı Müslüm Bağcılar metinle bir gazinoda buluşur. bi çek uzatır Metin'e, "rakamı sen yaz metin" der "yeter ki Fenerbahçe forması giy".. metin oktay ise tok olmuştur her zaman paraya, izmirspor'dan da "ya ben ya Galatasaray" diyen zengin kızı sevgilisini bırakıp gelmiştir zaten, anında verir cevabi "bizi sevenleri üzmeyelim baba, bizi sevenlere ihanet etmeyelim"

Ajda Pekkan ile "taçsız kral" filminin setinde tanışıp, aşk yaşamaya başladıklarinda, Gündüz Kılıç tarafından kadro dışı bırakılıp, İzmir'e geldiğinde de mersinli cocuklar kendisinden imza istediğinde kagit bulamayip para cıkartıp onu imzalayan, transfer taksidini aldığı gün, bebek'te Turgay Şeren ile birlikte yürürken gevreklerini denize düşüren bir gevrekçiye tüm transfer taksidini çıkarıp veren de Metin Oktay'dir.


Yıllar sonra futbolu biraktiktan sonra, Galatasaray Fethi Heper için metin oktay'i gönderir Eskişehir'e. fethi "ben Eskişehirspor'a söz verdim kral, onlar benden cok şey bekliyor aynı durumda sen galatasaray'ı bırakırmıydın?" der, Metin tek bir söz söylemez, öper anlından fethi'yi döner geri. Fethi'nin gol krallıkları herkesden çok metin oktay'i sevindirecektir. herşeyden önce sevenleri üzmemektir esas.

* Galatasaray forması ile 403 maça çıkan Taçsız Kral 288 gol atmayı başardı.

Hiç yorum yok: